O nas

Pomysłodawcą portalu jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Od 20 lat naszą misją jest edukacja pro-life i działalność charytatywna.

Promujemy kulturę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, opierając się przy tym na rzetelnych badaniach naukowych i najnowszej wiedzy medycznej.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że bycie pro-life niejednokrotnie wymaga heroizmu np. gdy rodzice dowiadują się o chorobie swojego nienarodzonego dziecka lub gdy ich codziennością jest kosztowne leczenie i rehabilitacja syna lub córki. Dlatego oferujemy pomoc finansową w ramach Funduszu Dziecka Chorego oraz Funduszu Wsparcia Rodziny. Dzięki Darczyńcom możemy obejmować pomocą materialną kolejne rodziny oraz pomagać młodym mamom w ciąży.

Portal pomoc-rodzinie.pl to kolejny krok na drodze towarzyszenia osobom, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji. Mamy nadzieję, że przyczyni się do poprawy jakości życia osób potrzebujących – głównie rodziców przewlekle chorych dzieci oraz opiekunów seniorów.

Więcej na www.pro-life.pl.

Pomoc-Rodzinie.pl to:


ikona serca z kardiogramem

Pomoc rodzicom „mieszkającym” w szpitalach

Gdy dziecko trafia do szpitala, wielu rodziców „przeprowadza się” razem z nim. Jednak kiedy tam trwa walka o życie i zdrowie, świat nie zatrzymuje się w miejscu. Nadal trzeba jeść i spać, załatwiać sprawy w urzędach i opiekować się zdrowym rodzeństwem, które zostało w domu. To trudne, gdy umycie zębów wydaje się luksusem… To łatwiejsze, gdy ktoś życzliwy przyniesie do szpitala kubek gorącej zupy, zostanie z chorym dzieckiem na dwie godziny lub zaprowadzi zdrowe rodzeństwo na gimnastykę.

Pomoc w opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi

Gdy mama lub tata podupada na zdrowiu, trzeba częściej zaglądać z codziennymi zakupami, zamontować barierki w łazience a w kuchni czujnik ulatniającego się gazu. Opieka nad ukochanym seniorem jest szlachetna. I trudna – gdy do coraz mniej sprawnej osoby trzeba dostosować swoje życie, być może także z nią zamieszkać. To łatwiejsze, kiedy życie opiekuna nie toczy się tylko wokół chorej osoby. Nieocenionym wsparciem jest pomoc osób, które przez godzinę poczytają z seniorem gazetę, pomogą wyjść na spacer lub zaprowadzą do sklepu czy kościoła...

ikona tabletek

Nie siedź w domu. Pomóż!

Wielkie rzeczy mogą się wydarzyć z pominięciem finansów, bo tym, co mamy najcenniejszego, nie są pieniądze, ale nasz czas. Twój wolny czas – nawet jeśli jest go niewiele – to nadzieja i szansa dla osób, które potrzebują realnej obecności życzliwej, zaufanej osoby. Jesteś studentem, singlem, emerytem, przedszkolanką lub programistą?

Pomóż rodzicom chorego dziecka lub opiekunowi seniora.